Dzisiaj:
Click for Świnoujście, Polska Forecast
Imieniny obchodzi: Marlena, Seweryn, Teodor, Honorata, Iga, Jan, Edward
Szukaj:

Promenada Gwiazd

Promenada to miejsce, w którym skupia się całe wakacyjne życie Międzyzdrojów. Można tu wypić piwo, spotkać znaną gwiazdę czy zobaczyć występy rozmaitych zespołów muzycznych, aktorów, tancerzy.

Wycieczkę po promenadzie zaczniemy od wschodniej części, na końcu której znajduje się baza rybacka. Obok przy pierwszym wejściu na plażę stoi ceglany XIX wieczny budynek, w którym kiedyś znajdowała się baza ratownictwa morskiego. Naprzeciwko widzimy wielopiętrowe hotele i apartamentowce.

Idąc promenadą w kierunku zachodnim po prawej stronie mijamy sezonowe bary i restauracje - a po przeciwnej - pensjonaty i kwatery prywatne. Od tego momentu zaczyna się najbardziej popularna i zatłoczona część promenady. Mijamy luksusowy hotel Amber Baltic, który stał się jednym z symboli dzisiejszych Międzyzdrojów. Na otaczających go alejach odciśnięte zostały dłonie znanych gwiazd polskiego kina i teatru - pamiątka po odbywającym się tu corocznie Festiwalu Gwiazd.

Idąc dalej promenadą po lewej stronie widzimy ładnie zadbany i oświetlony Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina - z fontannami, ławeczkami i stylowymi lampami. Tuż obok znajduje się Międzynarodowy Dom Kultury, w którym organizowane są koncerty, przedstawienia i inne imprezy kulturalne. W jego piwnicach mieści się dyskoteka Scena. Zaraz za Domem Kultury znajduje się Gabinet Figur Woskowych, w którym oprócz znanych sław możemy zobaczyć różne wystawy tematycznie. Nad nim nowo wybudowane kino a vis a vis wakacyjny amfiteatr. Dalej duży zielony skwer i wejście na molo oraz poprzedzający go pasaż handlowo-gastronomiczny.

W dalszej części promenady oprócz wielu budek handlowych, gdzie możemy zakupić "prawie wszystko", znajduje się wiele ciekawych budynków - większość z nich to pięknie odrestaurowane przedwojenne pensjonaty. W jednej z nich wakacje spędzała Ewa Braun, kochanka Hitlera.

Mapa położenia